جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علائم خنک نکردن کولر گازی نوی ارج

علت خنک نکردن کولر گازی نو چیست؟

خنک نکردن کولر گازی ارج را در یک روز تابستانی را تصور کنید که به سراغ کولر گازی نو می‌روید و می‌خواهید آن را روشن ‌کنید تا از هوای مطبوع لذت ببرید. با تعجب می‌بینید که کولر باد گرم می‌زند و دنبال علت آن می‌گردید. این اتفاق در کولر گازی رایج است که دلایل مختلفی؛ از جمله تنظیمات نادرست ترموستات و …. دارد که به چند مورد از اشکالات متداول می‌پردازیم.

دلایل خنک نکردن کولر گازی

– در ابتدا باید مسیر گاز را که شامل شیر، وله مویی، شیلنگ‌ها و لوله‌های مسی است، بررسی کنید. این مسیر مربوط به جریان گاز در کولر گازی است. اگر گرفتگی یا مانعی در این مسیر وجود داشته باشد که جریان گاز را مختل کند، می‌تواند باعث شود که باد خروجی کولر گازی گرم شود. بهتر است که برای آگاهی کامل نسبت به این موضوع؛ مقاله علائم کمبود گاز کولر گازی چیست؟ را تمام و کمال مطالعه کنید.

– نادرست بودن تنظیم ترموستات نیز می‌تواند باعث خنک نکردن کولر گازی شود. که در این مواقع باید دمای کولر را ۴ تا ۵ درجه پایین‌تر از دمای اتاق تنظیم کرد.

– سایز کولر گازی را باید متناسب با اندازه محیط انتخاب کرد.

– اگر می‌خواهید بدانید که علت خنک نکردن کولر گازی نو چیست؛ دقت کنید که باید پنل کولر گازی را در یک محیط مناسب نصب کنید که یکی از دلایل مهم خنک نکردن کولر گازی است.

– موتور و کمپرسور کولر گازی بخش مهمی از این سیستم است؛ بنابراین باید از سالم بودن آن مطمئن باشید.

– سالم بودن خازن و سنسورهای تعبیه شده در کولر گازی نیز باید مورد بررسی قرار بگیرند که قطعا تکنسین‌ها خودشان به این مساله واقف هستند.

– باید فیلتر هوای کولر گازی را از نظر گرفتگی بررسی کرد، زیرا به مرور زمان گرد و خاک و آلودگی در هوا توسط فیلتر جذب شده و باعث گرفتگی مسیر باد در کولر گازی است.

– برد اصلی یا فرمان کولر مغز سیستم است، بنابراین تمامی سیگنال‌ها به قسمت‌های مختلف کولر از این بخش صادر می‌شود، پس باید آن را بررسی کرد و از سالم بودنش مطمئن شد.

– خراب بودن سنسور باعث ایجاد باد گرم در کولر گازی است. سنسور وسیله‌ای است که دمای کولر گازی را با مقایسه دمای محیط و میزان دمای تنظیم شده برای کمپرسور اقدام به فرمان برای روشن یا خاموش کردن کمپرسور می‌کند.

** در نهایت باید بدانید که مشکل خنک نکردن کولر گازی نو می‌تواند یک یا حتی چند مورد از ایراداتی باشد که در بالا ذکر شده است. برای رفع این مشکل باید علت را شناسایی کرد و یک راه حل مناسب را اعمال کرد که یکی از این راه حل‌ها می‌تواند آوردن سرویس کار کولر باشد که در این زمینه تخصص دارد. بنابراین نباید خودمان دست به تعمیر کولر گازی بزنیم؛ چراکه ممکن است باعث خرابی قسمت دیگری از وسیله شویم، پس باید کار را به کاردان بسپارید. **

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *