جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
نکاتی که باعث افزایش عمر کولر گازی ارج می شود

نکاتی که باعث افزایش عمر کولر گازی می شود

کولر گازی یکی از دستگاه‌هایی است که در فصول گرم سال نقش مهمی در خنک کردن محیط ایفا می‌کند. اما برای حفظ عملکرد و افزایش عمر کولر گازی ارج، باید به چند نکته توجه کرد. این نکات شامل نگهداری منظم، تنظیم درست دما، استفاده از فیلترهای تمیز، جلوگیری از بار زیاد بر روی دستگاه و استفاده از خدمات تعمیرات متخصص می‌شود. از طرفی اگر از کولر گازی به خوبی مراقبت کنیم؛ می‌تواند ۱۵ تا ۲۰ سال برای ما کارایی داشته باشد. به همین منظور در این مقاله، به بررسی این نکات و توضیح چگونگی افزایش عمر کولر گازی خود خواهیم پرداخت.

  • تعمیر و نگهداری خوب از کولر گازی بسیار مهم است.
  • سیستم سرمایش کولر گازی باید در بهار تمیز و تنظیم شود.
  • فیلتر هوا تعویض شود؛ زیرا فیلترهای کثیف باعث خفگی کولر شده و باعث کاهش عمر دستگاه خواهد شد. البته باید بدانید و آگاه باشید که چگونه متوجه شویم کولر گازی نیاز به سرویس دارد؟ و خیال خودتان را راحت کنید.
  • با اضافه کردن وسایل خنک کننده‌ دیگر مانند پنکه بار کولر را کاهش دهید، زیرا استفاده از پنکه و کولر در کنار هم به گردش هوا کمک می‌کند. از طرفی این کار بار کولر را کاهش می‌دهد و عمر آن را افزایش خواهد داد.
  • سیستم سرمایش را می‌توان با کنترل هوشمند مدیریت کرد.
  • عایق‌بندی سهم مهمی در خوب کار کردن کولر گازی دارد، عایق بندی ضعیف باعث می‌شود که هوای خنک و مطبوع هدر برود و مجبور شوید دستگاه خود را مکرر خاموش و روشن کنید، این کار عمر کولرگازی ارج را کاهش می‌دهد.
  • کولر گازی باید اصولی نصب شود، یعنی اگر راه اندازی کولر گازی به درستی انجام نشود، دستگاه عملکرد خوبی نخواهد داشت،‌ همین امر باعث آسیب زدن به قطعات کولر گازی خواهد شد.
  • تمیز کردن پنل بیرونی کولر باعث افزایش طول عمر کولرگازی می‌شود، زیرا تمیز کردن گرد و خاک باعث می‌شود که هوا به خوبی به گردش بیفتد، همین امر باعث میشود کولر گازی به خوبی کار کند، در این صورت احتمال خرابی قطعات بسیار کم است.
  • از راه‌های دیگر افزایش طول عمر کولر گازی استفاده از محافظ برق است، زیرا روشن شدن کولر نیاز به جریان برق زیاد دارد و از برد الکترونیکی بسیار حساسی برخوردار است و در اثر نوسان برق امکان آسیب به برد خواهد بود، به دلیل وجود این نوسانات باید از محافظ استفاده کرد.

در نهایت به نظر می‌رسد که رعایت چند نکته ساده می‌تواند به شدت عمر کولر گازی را افزایش دهد. همانطور که گفته شد، این نکات شامل تمیز کردن منظم، سرویس کردن به موقع، نصب درست و نگهداری مناسب از دستگاه می‌شود. اگر این موارد را رعایت کنیم، می‌توانیم از خرابی زودرس کولر جلوگیری کرده و عمر آن را افزایش دهیم.

در صورت بروز هر گونه مشکل در کولر گازی، بهتر است که فوراً از کمک یک تکنسین ماهر برای تعمیر آن استفاده کنیم. این کمک می‌تواند باعث شود تا با کمترین هزینه بتوانیم کولر گازی را تعمیر کرده و برای مدت طولانی از آن استفاده کنیم.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *