جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
آموزش نصب کولر آبی | کولر آبی ارج

آموزش نصب کلید کولر آبی

اگر کولر آبی در فصل تابستان در منزل وجود نداشته باشد، قطعاً تحمل هوای گرم خیلی سخت می‌شود. از طرفی هم نصب اصولی آن از هر لحاظ می‌تواند باعث شود که هوای مطبوع‌تری را تجربه کنیم و بعبارتی هم کولر وضعیت بهتری خواهد داشت. یکی از مسائلی که شاید زیاد در مورد آن صحبت نشده باشد، آموزش نصب کلید کولر آبی است که باید در مورد آن اطلاعات داشته باشید و مبحث بسیار مهمی است.

نصب کلید کولر آبی توکار سه پل

از آنجایی که این کلیدها بیشتر از همه مورد استفاده قرار می‌گیرند، بهتر است که در مورد نصب آنها اطلاعات داشته باشید.

کلید سه پل به این صورت است که شما داخل آن سیم نول را وارد کلید نمی‌کنید و مستقیماً آن را وارد جعبه تقسیم کولر خواهید کرد. نصب این کلیدها خیلی رایج است. فقط چهار ورودی روی این کلیدها وجود دارد که به سیم‌ها اتصال پیدا می‌کنند.

ورودی F برای دور تند، ورودی S برای دور کند و ورودی P برای پمپ آب و ورودی M برای فاز مورد استفاده قرار می‌گیرد. پشت این کلیدها چهار عدد پیچ وجود دارد که با توجه به توضیحاتی که در بالا ارائه دادیم، متوجه شدید که هر کدام برای چه وظیفه‌ای طراحی شده است. کاری که شما باید انجام دهید، این است که اتصال سیم‌ها را به این پیچ‌ها انجام دهید که معمولاً سیم‌ها از طریق پیچ خیلی راحت به کلید اتصال پیدا کرده و نیازی هم به سر سیم نخواهید داشت.

نصب کلید کولر آبی هوشمند

از آنجایی که استفاده از کولر آبی ارج از نوع هوشمند یا خیلی از برندهای دیگر رواج پیدا کرده، بهتر است راجع به نصب کلید کولر آنها صحبت کنیم. کلیدهایی که مخصوص کولرهای غیر از هوشمند هستند، داخل سیستم کنترلی خودشان ترموستات ندارند. در نتیجه زمانی که کولر روشن است، قابلیت تنظیم دمای محیط برای آنها وجود ندارد و اگر شما کلید را استفاده نکنید، این دستگاه‌ها خاموش نمی‌شوند و نصب موتور کولر آبی هم به درستی انجام خواهد شد.

اتصال مربوط به کلید کولر آبی از نوع هوشمند خیلی راحت می‌تواند این مسئله را برطرف کند. اولین کاری که شما باید انجام دهید، این است که اقدام به آزاد کردن سیم فاز کنید و بعد اتصال آن را به ترمینال فاز کلید هوشمند انجام دهید. باید از دسته نول یک سیم جداگانه بردارید و اتصال آن را به ترمینال نول کلید هوشمند انجام دهید.

سپس باید به سراغ سیم‌های پمپ و کلید تند و کند رفته و آنها را باز کنید و بعد اتصال آن را به ترمینال کلید هوشمند به صورت جداگانه انجام دهید. از این طریق می‌توانید خیلی راحت آموزش نصب کلید کولر آبی را به دقت اجرا کرده و این موضوع را برای دیگران هم توضیح دهید تا خیلی راحت بتوانند کار را پیش ببرند.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *