جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
بلبرینگ کولر آبی | کولر آبی ارج

بلبرینگ کولر آبی

آیا تا به حال در مورد قطعات مهم در کولر آبی چیزی شنیده‌اید؟ آیا می‌دانید که اصلاً این قطعات چه عملکردی دارند یا اگر بخواهید آنها را جداسازی کنید، باید دقیقاً چگونه این کار را انجام دهید! بلبرینگ کولر آبی یکی از مهمترین قطعاتی است که داخل این وسیله کارآمد وجود دارد که حتماً باید در مورد آن اطلاعات داشته و آنها را بشناسید.

توضیحات کلی در مورد بیلبرینگ کولر آبی

اول از همه باید دید که بلبرینگ دقیقاً به چه قطعه‌ای گفته می‌شود. برای اینکه آن را بشناسید، باید در مورد قسمت‌های دیگر کولر آبی اطلاعات داشته باشید. در واقع مهم‌ترین عضو داخل کولرها موتور یا دینام کولر است. وظیفه این وسیله این است که پروانه‌ها را به حرکت در بیاورد و در توان‌های مختلف با توجه به ظرفیت هوادهی کولر، هوا را خنک کند. حال برای اینکه داخل این محیط اصطکاک به وجود نیاید و پشتیبانی کافی از دینام انجام شود، ما به بلبرینگ یا یاتاقان نیاز داریم. اگر بلبرینگ‌ها خراب شوند، موتور آسیب دیده و حتماً باید هزینه بالایی صرف کرد تا بتوانید آن را تعمیر کنید.

نحوه تعویض بلبرینگ

اکنون که متوجه شدید بلبرینگ کولر آبی یکی از مهمترین قطعاتی است که می‌تواند وجود داشته باشد، باید در مورد تعویض آن اطلاعات داشته باشید. زیرا اگر خراب شود و آن را تعویض نکنید، مشکلات بیشتری اتفاق می‌افتد.

اولین مرحله این است که موتور کولر از سر جایش جدا شود. یعنی تسمه‌ها و پایه‌ها از موتور جداسازی شوند. سپس شفت موتور به طور کامل تمیز شود. بهترین حالت این است که از اسپری مخصوص استفاده کنید و تمیزکاری را خیلی راحت انجام دهید که بعد از تمیزکاری، پولی هم خیلی راحت از آن جدا خواهد شد.

سپس باید در پشتی موتور را باز کنید و روتور را همراه با همان درپوش جدایی از قسمت پوسته به طور کامل خارج کنید. حال باید اقدام به جدا کردن پولی از طریق پولی کش از شفت کنید. سپس درپوش جلوی موتور کولر را به طور کامل باز کنید. اکنون باید بیل بلبرینگ‌ها را روی شفت به طور کامل جا بزنید و یک چکش بردارید. با احتیاط به آنها ضربه وارد کنید. از این طریق قطعات سر جای اصلی خودشان قرار می‌گیرند. سپس درپوش بلبرینگی را کاملا محکم ببندید. برای اینکه این کار را انجام دهید، باید اول مقداری حرارت به این درپوش وارد کنید تا زمانی که روی بیلبرینگ قرار می‌گیرد، جابجایی در آن اتفاق نیفتد و آسیبی رخ ندهد.

بعد از اینکه درپوش انتهایی روی شفت و بیلبرینگ قرار گرفت، باید مدتی را صبر کنید تا مطمئن شوید که به طور کامل سرد شده است. حال باید به سراغ روتور بروید که داخل پوسته قرار گرفته است. سپس باید درپوش ابتدایی را همانطور که بالاتر توضیح دادیم، ببندید. در مرحله آخر شما باید یک پولی مناسب روی شفت بگذارید و موتور را سر جای خودش گذاشته و روی پایه‌های مخصوص به خودشان نصب کنید. و البته آموزش نصب کلید کولر آبی را هم یاد بگیرید!

این پروسه را نه تنها برای کولر آبی ارج، بلکه برای هر کولر آبی دیگری باید انجام دهید تا تعویض به درستی و بدون عیب و ایراد انجام شود.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *