جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
مبرد کولر گازی نشتی دارد یا کم| کولر گازی ارج

مبرد کولر گازی نشتی دارد یا کم است

اگر گاز داخل کولر گازی به اندازه کافی نباشد، مشکلات زیادی در دستگاه اتفاق می‌افتد. مهمتر از همه اینکه نمی‌تواند به اندازه قبل خنک کنندگی را برایتان انجام دهد. به خاطر همین خیلی از شما این سوال را می‌پرسید که چرا مبرد کولر گازی نشتی دارد یا کم است. حتما باید این مسئله را به طور کامل بررسی کرد و علت‌ها را متوجه شد.

علت کم بودن مبرد کولر گازی یا نشتی

دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد که باید همه آنها به طور کامل بررسی شود که در این قسمت آنها را به شما توضیح می‌دهیم.

نصب اشتباه

نصب غیر اصولی و ناصحیح توسط پیمانکاری که به اندازه کافی تجربه ندارد، می‌تواند عاملی برای نشتی یا کم شدن گاز مبرد کولر گازی باشد. اگر جریان موتور داخل دستگاه مدام لرزش داشته باشد یا قطعات دچار فرسودگی و سوراخ شده باشند، گاز به بیرون نشت می‌کند و داخل دستگاه با کمبود گاز مواجه خواهید شد که حتماً باید تعمیرات آن خیلی سریع انجام شود. در غیر این صورت عمر کولر گازی را کم می‌کند.

خوردگی لوله‌ها

خوردگی لوله‌ها می‌تواند عاملی برای کم شدن گاز مبرد دستگاه باشد. اگر لوله‌ها فرسوده شده یا به هر دلیلی سوراخ شده باشند، گاز به بیرون نشت می‌کند. تمامی این محصولات شیمیایی به عنوان یک آلاینده محیطی هستند که وجود آنها در هوا به شدت آسیب زننده است. از طرفی خاصیت خورندگی در آنها بسیار بالاست. همین باعث می‌شود که نه تنها سیستم آسیب ببیند، بلکه وجود این گازها هم برایتان مشکلاتی را به وجود بیاورد.
تمامی ذراتی که روی کویل تجمع پیدا می‌کنند، به مرور زمان به عنوان یک آلاینده خورنده به دستگاه آسیب وارد می‌کند که همین باعث می‌شود که سوراخ‌های متعدد روی دستگاه ببینید.

تشخیص این مسئله و البته خرابی یا از کار افتادگی کمپرسور کولر گازی سخت نیست. اگر شما تعدادی سوراخ‌های یکدست و پشت سر هم را روی دستگاه مشاهده کنید و متوجه شوید که خوردگی اتفاق افتاده است، در چنین شرایطی گاز به بیرون نشت می‌کند. برای اینکه از این اتفاق جلوگیری کنید، باید از کویل‌های سیستم به درستی نگهداری کنید.

ضعیف شدن اتصالات و لاین مسی

ممکن است به مرور زمان اتصالات داخل کولر گازی دچار مشکل شده باشد و لاین مسی هم آسیب ببیند. آسیب به آنها باعث می‌شود که ببینید مبرد کولر گازی نشتی دارد یا کم است که به مرور زمان به دستگاه هم آسیب وارد می‌کند و باید توسط فرد متخصص بررسی شود.

اگر به دنبال بهترین کولر گازی‌ها هستید که هم قیمت مناسبی داشته باشند و هم کیفیت آنها بالا باشد، کولر گازی ارج را انتخاب کنید که از هر لحاظ عالی خواهد بود؛ به شرطی که خرید شما از جای امن و معتبر باشد. از طرفی نصب آن به شکل اصولی انجام شود و به طور منظم هم دستگاه سرویس شود.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *