جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
راه های کاهش هزینه برق مصرفی در کولر گازی | کولر گازی ارج

راه های کاهش هزینه برق مصرفی در کولر گازی

مصرف برق در تابستان به دلیل شرایط بحرانی آب در کشورمان اهمیت ویژه‌ای دارد. معمولا مصرف برق به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی به ویژه کولر گازی؛ به حدود ۱۷ الی ۱۸ هزار مگاوات در زمان پیک مصرف می‌رسد. در این زمان برای کاهش مصرف و کاهش هزینه برق مصرفی کولر گازی راهکارهایی وجود دارد که در ادامه بیشتر  در مورد آن توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید.

راهکارهایی برای کاهش مصرف برق کولر گازی

کولر گازی‌ها به دلیل قدرت خنک ‌سازی بالا، مصرف برق زیادی دارند. برای کاهش مصرف برق در کولر گازی، این راه‌ها را امتحان کنید:

  • نصب صحیح: نصب کولر گازی در مکان مناسب باعث کاهش مصرف برق می‌شود. در زمان استفاده، پنل داخلی را در جایی که معمولاً نشسته‌اید، روبروی خود قرار دهید. همچنین، پنل بیرونی کولر گازی را در مکانی نصب کنید که هوا به خوبی جریان داشته باشد.
  • تنظیم دما: دمای مناسب را نسبت به فضا انتخاب کنید تا مصرف برق کمتر شود. همچنین، تنظیم دمای بسیار پایین می‌تواند به افزایش مصرف انرژی منجر شود. بهترین دمای کولر گازی  برای فضای اتاق در فصل گرما بین ۲۰ تا ۲۵ درجه می باشد.
  • انتخاب ظرفیت مناسب: انتخاب ظرفیت مناسب برای کولر گازی بر اساس متراژ فضا نقش بسیار مهمی در پایین آمدن هزینه برق دارد. با استفاده از فرمول متراژ فضا و تناسب btu کولر گازی می توانید کولر گازی مناسب را انتخاب کنید.در این راستا شرکت ارج با سابقه ای طولانی با کادری مجرب اطلاعات کاملی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد.همچنین کولر گازی ارج با مصرف بهینه هوای مطبوعی را در هر فضایی بوجود می آورد.
  • استفاده از ترموستات قابل تنظیم: تنظیمات دقیق ترموستات در کولر گازی به کاهش مصرف برق کمک می‌کند.
  • تمیز کردن فیلترها: فیلترها را به صورت مرتب تمیز کنید. کویل‌های داخل کولر را باید همیشه پاکیزه و تمیز نگه داشت تا از مصرف برق زیاد جلوگیری و البته خرابی یا از کار افتادگی کمپرسور کولر گازی جلوگیری شود!
  • سرویس دوره‌ای: کولر گازی را منظماً سرویس‌ کنید. معمولا به طور سالیانه وسایل سرمایشی به خصوص کولرهای گازی باید سرویس شده و بعضی از وسایل کهنه تعویض شوند تا باعث کاهش مصرف برق گردند.
  • عایق‌بندی پنجره‌ها و درب‌ها: عایق‌بندی مناسب به حفظ سرمای کولر کمک می‌کند. هدر رفت هوای فضای داخل اتاق باعث فشار بیشتر به کولر گشته و در نتیجه مصرف برق بالاتر می رود.
  • استفاده از وسایل سرمایشی با مصرف کمتر: انتخاب دستگاه‌های کم ‌مصرف تاثیرگذار است.همیشه قبل از اقدام به خرید در مورد وسایل اطلاعات کامل بدست آورید.

به طور کلی استفاده از کولر گازی در تابستان به دلیل هوای گرم و خشک، می‌تواند از عوارض ناشی از افزایش دمای بدن، مانند خستگی، سرگیجه جلوگیری کند. بهتر است کولر گازی را زمانی روشن کنید که دما از ۲۶ درجه فراتر برود و ترموستات را حداقل ۵ تا ۶ درجه کمتر از دمای بیرون تنظیم کنید. در مدل‌های اینورتر، مصرف برق کمتری نسبت به کولرهای دیگر دارد. از این رو، هنگام خرید کولر گازی، به این مدل‌ها نیز توجه کنید. در نهایت با رعایت موارد بالا می توانید به کاهش هزینه برق کولر گازی کمک شایانی کنید.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *