جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
کویل‌های کولر گازی یخ زده یا کثیف هستند | کولر گازی ارج

کویل‌های کولر گازی یخ زده یا کثیف هستند

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا یخ زدگی در کویل‌های کولر گازی اتفاق می‌افتد؟ کولر گازی‌ها معمولاً در فصل زمستان یک سری مشکلات دارند و ممکن است باعث شوند که همین موضوع روی عملکرد آنها در فصل تابستان اثرگذار باشد و در آنها اختلال به وجود بیاورد. یکی از همین موارد کویل‌های کولر گازی یخ زده یا کثیف هستند که باید در مورد علت این موضوع اطلاعات داشته باشید.

علت‌های مختلف یخ زدگی یا کثیفی کویل کولر گازی

علت‌های مختلفی برای این موضوع وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

جریان هوای ضعیف

اولین علت جریان هوای ضعیف است. زمانی که هوای گرم داخل کولر گازی متراکم می‌شود، روی کویل‌ها اثر می‌گذارد و برفک و یخ زدگی را به وجود می‌آورد. شما اول باید فیلترهای هوا را به دقت بررسی کنید. اگر دیدید تمیز هستند اما جریان هوا ضعیف است، دریچه‌ها را بررسی کنید و دستتان را کناره‌های دریچه بگیرید و ببینید که کثیفی یا یخ زدگی در آنها وجود دارد یا نه. اگر مسدود شدگی اتفاق افتاده باشد، باید اول انسداد را برطرف کنید.

کثیفی همراه با یخ زدگی

کثیفی کویل می‌تواند عاملی برای یخ زدگی باشد؛ زیرا آلودگی‌ها روی یکدیگر تجمع پیدا می‌کنند و به مرور زمان منجمد می‌شوند. همین باعث می‌شود که کثیفی‌ها داخل آنها خشک شده و مشکلاتی را به وجود بیاورد و یخ زدگی هم رخ بدهد. کویل کثیف در واقع عامل ایجاد یخ خواهد شد و یخ هم می‌تواند عامل ایجاد کثیفی باشد. این دو مورد به یکدیگر وابسته هستند. شما باید هر دو سال یک بار چکاپ و بررسی‌های دقیق را انجام دهید.

گرفتگی فاضلاب

داخل کولر گازی معمولاً یک سینی تخلیه وجود دارد که به آن ناودانی می‌گویند. گاهی ممکن است رطوبت داخل این منبع تجمع پیدا کرده و به حفره برسد و تخلیه در آن صورت بگیرد. در نتیجه ممکن است گرفتگی در این ناحیه افزایش پیدا کند و همین عاملی برای یخ زدگی کولر باشد. پس شما حتماً باید هرچه سریع‌تر گرفتگی فاضلاب را برطرف کنید.

کمبود گاز کولر

علت اینکه کویل‌های کولر گازی یخ زده و کثیف هستند، گاهی به خاطر کمبود گاز است. گاز کولر گازی در صورت کم شدن یا تخلیه کامل ممکن است دچار مشکل شود و عملیات سرمایشی در آن به درستی انجام نگردد. در نتیجه گاز درون دستگاه تنظیم نمی‌شود. اگر متوجه شدید که داخل مخزن نشتی وجود دارد یا گاز دستگاه کم است، حتماً باید این مشکل را برطرف کنید. زیرا به مرور زمان یخ زدگی اتفاق می‌افتد و تمامی لوله‌ها را دچار مشکل می‌کند و از طرفی هم باید متوجه شوید که مبرد کولر گازی نشتی دارد یا کم است!

اگر می‌خواهید با کیفیت‌ترین کولر گازی‌ها را داشته باشید، ما کولر گازی ارج را به شما پیشنهاد می‌کنیم که هم قیمت مناسبی دارد و هم با چنین مشکلاتی کمتر مواجه می‌شود. البته نگهداری اصولی و سرویس‌های منظم و به موقع به شما کمک می‌کند که از این مشکلات جلوگیری کنید؛ حتی اگر یک کولر گازی معمولی خریداری کرده باشید.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *