جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
مسدود شدن فیلتر هوا کولر گازی | کولر گازی ارج

مسدود شدن فیلتر هوا کولر گازی

هر فیلتر هوایی که تمیز نشده باشد، به مرور زمان می‌تواند دچار گرفتگی و مشکلات شود. اگر فیلتر را تمیز نکنید و یا اینکه به مرور زمان آن را سرویس نکنید، مطمئن باشید که بعد از مدتی مسدودیت در آن اتفاق می‌افتد که این انسداد می‌تواند عاملی جلوگیری کننده برای ایجاد هوای خنک باشد. به خاطر همین حتماً باید رسیدگی‌های لازم انجام گردد. به همین دلیل تاکید داریم که با علت‌های مسدود شدن فیلتر هوا کولر گازی آشنا شوید تا بتوانید جلوی این اتفاق را بگیرید.

تجمع گرد و غبار و آلودگی‌ها

اولین علتی که می‌تواند وجود داشته باشد، این است که فیلترها در معرض هوای آلوده و گرد و غبار قرار می‌گیرند. ذرات معلق روی آنها تجمع پیدا می‌کند. همه اینها می‌تواند جریان هوا را کاهش دهد و کارایی سیستم را کم کند.

رشد کپک و قارچ

از دیگر علت‌هایی که می‌تواند عاملی برای مسدود شدن فیلترها باشد محیط‌های گرم و مرطوب است که باعث می‌شود رشد قارچ و کپک در شرایط نامناسبی انجام گردد. در واقع این‌ها همه جزو میکروارگانیسم‌ها به حساب می‌آیند که روی فیلتر رشد کرده و تجمع پیدا می‌کنند و آنها را دچار انسداد می‌کنند.

وجود حیوانات خانگی

بله. وجود حیوان خانگی در منزل به خاطر مو و پرز زیادی که دارد و آنها را در هوا پخش می‌کند، می‌تواند عاملی برای انسداد و کثیفی فیلترها باشد که حتماً باید در چنین شرایطی فیلترها را زودتر تعویض کنید یا آنها را بیشتر تمیز کنید.

استفاده طولانی مدت

اگر شما استفاده طولانی مدت از فیلترها داشته باشید و آنها را تمیز نکرده و تعویض نکنید، به مرور زمان آلودگی‌ها داخل آنها انباشته می‌شوند و فیلترها را مسدود می‌کنند. پس حتماً باید به این مورد دقت کنید.

استفاده از فیلترهای نامناسب

بعضی از فیلترها به اندازه کافی کیفیت ندارند. بعضی از فیلترها هستند که برای یک مدل خاص از کولر گازی طراحی شده‌اند. پس شما حتماً باید حواستان باشد که از فیلترهای مناسب استفاده کنید تا جریان هوا مسدود نشود؛ مخصوصاً اگر کولر گازی با کیفیت مانند کولر گازی ارج خریداری کرده‌اید که اگر فیلتر آن سالم باشد و از آن درست مراقبت کنید تا مدت زمان طولانی بدون هیچ مشکلی برایتان کار می‌کند. از طرفی باید بررسی کنید که کویل‌های کولر گازی یخ زده یا کثیف هستند!

دود و بخار

دود و بخارات زیادی ممکن است داخل منزل وجود داشته باشد. مثلاً بخارات آشپزی و دود سیگار و دیگر آلاینده‌های هوا جزو مواردی هستند که به مرور زمان به دستگاه آسیب وارد می‌کنند و روی فیلترها می‌نشینند. همچنین انسداد و کثیفی را به وجود می‌آورند که حتماً باید حواستان باشد تمیز که کاری و شستشوی منظم می‌تواند عامل جلوگیری کننده باشد.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *