جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی ممکن است به دلایل مختلفی رخ دهد. در اینجا به بررسی علل این مشکل و راه حل‌های آن می‌پردازیم. این موضوع را جدی بگیرید؛ چراکه ماشین لباسشویی آن هم از نوع ماشین لباسشویی ارج یک دستگاه بسیار مفید است که کمک می‌کند لباس‌ها به طور کامل تمیز شوند. با مراقبت مناسب، این دستگاه می‌تواند برای مدت زمان طولانی به خوبی برایتان کار کند.

  • استفاده از مقدار زیادی پودر لباسشویی: اگر از مقدار زیادی پودر شستشو استفاده کنید، ممکن است ماشین لباسشویی نتواند همه آن را حل کند و بخشی از آن در ماشین باقی بماند که به مرور برای دستگاه مشکل ساز خواهد شد و حتی ممکن است علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن نیز شود.
  • دمای پایین آب: پودر شستشو نیاز به دمای خاصی برای حل شدن دارد. اگر آب شستشو خیلی سرد باشد، پودر کاملا حل نمی‌شود و ممکن است مقداری از آن در ماشین بماند.
  • فشار آب پایین: ناگفته نماند که برای حل شدن پودر در لباسشویی، به فشار بالا و البته کافی نیاز است که بالطبع فشار کمِ آب می‌تواند باعث شود که پودر کاملا حل نشود.
  • برخی از مشکلات فنی: مشکلات فنی مانند مشکل در پمپ یا تیغه‌های چرخشی ماشین می‌تواند باعث شود که پودر کاملا حل نشده و در دستگاه بماند و به مرور هم به آن آسیب بزند.

برای حل این مشکلات راهکارهایی وجود دارد که در ادامه به آن‌ها پرداخته شده است:

  • کاهش مقدار پودر مصرفی: از مقدار کمتری پودر استفاده کنید. این کمک می‌کند تا پودر بهتر حل شود و کاملا از ماشین لباسشویی خارج شود.
  • افزایش دمای آب: تا حد ممکن و در صورت داشتن تجهیزات کافی؛ دمای آب شستشوی لباسشویی خود را افزایش دهید. چراکه دمای بالاتر باعث می‌شود پودر بهتر حل شود.
  • چک کردن فشار آب لباسشویی: در اسرع وقت، میزان فشار آب دستگاه را بررسی کنید که اگر فشار آب کم باشد، باید با تعمیرکار تماس بگیرید. او می‌تواند مشکل را بررسی و رفع کند.
  • تعمیر و تعویض برخی از قطعات ماشین لباسشویی: اگر مشکل از قطعات ماشین باشد، باز هم باید کار را به تکنسین‌ها مشورت کرده و کار را به آن‌ها بسپارید.

 

در نهایت با رعایت این نکات، می‌توانید از باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی جلوگیری کنید و لباس‌های تمیزتری داشته باشید.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *