جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
تایمر لباسشویی ارج قدیمی

تایمر برنامه ماشین لباسشویی ارج قدیمی

لباسشویی‌های ارج به عنوان یکی از با کیفیت‌ترین لباسشویی‌های ایرانی معرفی می‌شوند. البته که تاکنون توانستند رقابت خوبی با برندهای خارجی هم داشته باشند. نحوه تنظیمات آنها در انواع قدیمی و جدید متفاوت است. گاهی اوقات ممکن است تایمرها خراب شوند و مجبور شوید آنها را تعویض کنید. برای اینکه از این خرابی جلوگیری کنید، باید در مورد آنها اطلاعات داشته باشید که در این مبحث در مورد تایمر برنامه ماشین لباسشویی ارج قدیمی اطلاعات کافی را در اختیارتان خواهیم گذاشت.

نحوه کارکرد تایمر لباسشویی‌های ارج قدیمی

تایمرهایی که در این لباسشویی‌ها طراحی شده است، با استفاده از فرمان‌ها و دستورهایی که از سنسور می‌گیرند، می‌توانند عملکرد دستگاه را مدیریت کنند. در واقع آنها به موتور و پمپ لباسشویی مرتبط هستند. اگر ایرادی داخل تایمر اتفاق بیفتد، کارکرد موتور و پمپ هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. در نتیجه اگر تایمی خراب شد، هر چه سریع‌تر باید آن را تعمیر کنید.

برای کارکرد تایمرها شما باید از ولوم یا دستگیره تایمر استفاده کنید، باید کمی آن را بپیچانید. سپس برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. از اجزای مهم تایمرها، شفت و چرخ دنده‌ها هستند و زمانی که آنها را می‌چرخانید، این دو قسمت به کار می‌افتند. نکته‌ای که وجود دارد، این است که اگر شما بیش از حد از دستگاه استفاده کرده باشید یا بیش از حد تایمر را بچرخانید، ممکن است شفت دچار خرابی یا ساییدگی شده باشد. در چنین شرایطی باید تعمیر یا تعویض تایمر را انجام دهید.

تایمر لباسشویی ارج قدیمی به شکل یک دکمه چرخشی روی دستگاه طراحی شده است. شما می‌توانید برای روشن و خاموش کردن دستگاه هم از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید برنامه شستشوی مورد نظر را نیز با آن تنظیم کنید. اگر کمی این دکمه را فشار دهید، به سمت داخل می‌رود و دستگاه خاموش و روشن می‌شود.

اگر هم می‌خواهید برنامه‌ای را با آن تنظیم کنید، حتما باید دکمه به سمت داخل فشار داده و بعد چرخانده شود تا بتوانید برنامه را مشخص کنید. البته به غیر از تایمر؛ دکمه‌های دیگر هم روی لباسشویی ارج طراحی شده است که می‌توانید با استفاده از آنها هم برنامه شستشو را مشخص کنید. به طور مثال با فشار دادن دکمه E روی دستگاه حرارت آب افزایش پیدا می‌کند و شما می‌توانید شستشو با آب گرم را به خوبی تجربه کنید.

البته در این بین باید در مورد نحوه تمیر کردن ماشین لباسشویی هم اطلاعات داشته باشید تا کارکرد دستگاه به درستی پیش برود.

توضیحاتی در مورد تایمر برنامه ماشین لباسشویی ارج قدیمی و میکروسوئیچ

این دو مورد با یکدیگر ارتباط مستقیم دارد. گاهی اوقات ممکن است تایمر به هر دلیلی کار نکند و شما باید علت را پیدا کنید. علت معمولاً به میکروسوئیچ هم ربط دارد. اگر درب لباسشویی درست بسته نشده باشد، یعنی میکروسوئیچ سر جای اصلی خودش قرار نگیرد، تایمر هم از کار می‌افتد. زیرا با بسته شدن درب لباسشویی به طور کامل میکروسوئیچ فعال می‌گردد و شما می‌توانید خیلی راحت از تایمر استفاده کنید اما در غیر این صورت عملا جریان برق به تایمر هدایت نمی‌شود و دستگاه هم از کار می‌افتد. در چنین شرایطی شما باید دو شاخه را از برق بکشید و از طریق مولتی متر؛ میکروسوئیچ را بررسی کنید. اگر خرابی اتفاق افتاده بود، حتماً باید آن را تعویض کنید.

ارتباط تایمر لباسشویی ارج با هیدروستات

فرقی ندارد که شما لباسشویی ارج جدید داشته باشید یا قدیمی؛ در هر صورت تایمر آن با هیدروستات ارتباط مستقیم دارد. هیدروستات بخشی از لباسشویی است که سطح مخزن آب را کنترل می‌کند. اگر به هر دلیلی خراب شده باشد، روی عملکرد تایمر تاثیرگذار است. خرابی تایمر هم می‌تواند همین اثر را روی هیدروستات داشته باشد.  به این معنا که اگر سطح مخزن آب به خوبی کنترل نشود، احتمال آسیب به تایمر هم افزایش پیدا می‌کند.

برخی از سوالات متداول

در مورد تایمر برنامه ماشین لباسشویی ارج قدیمی سوالاتی است که در این قسمت به تعدادی از آنها پاسخ داده شده است. شاید این‌ها سوالات شما هم باشد که بخواهید به پاسخ آنها برسید.

آیا خرابی تایمر می‌تواند باعث خرابی هیدروستات شود؟

هیدروستات بخشی از لباسشویی ارج است که کنترل سطح مخزن آب را بر عهده دارد. اگر تایمر خراب باشد، روی عملکرد آن تاثیر می‌گذارد و همین موضوع بالعکس هم اتفاق می‌افتد.

چگونه می‌توانیم از تایمر لباسشویی ارج قدیمی استفاده کنیم؟

کافی است که شما دستگیره یا ولوم تایمر را بچرخانید تا آن را روی برنامه شستشوی مورد نظر قرار دهید.

رایج‌ترین علت خرابی تایمر لباسشویی ارج چیست؟

رایج‌ترین علت معمولاً بسته نشدن درب لباسشویی ارج است که در بعضی از موارد سهل انگاری باعث این اتفاق می‌شود و در بعضی موارد دیگر نیاز به تعمیر میکروسوئیچ وجود دارد.

 

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *