جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
علت بوی بد لباسشویی

علت بوی بد ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی، ابزاری ضروری در خانه‌ها است. اما گاهی اوقات ممکن است بوی ناخوشایندی از آن منتشر شود. در واقع بو گرفتن ماشین لباسشویی ارج ممکن است ناشی از رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها در محیط مرطوب و گرم داخل ماشین باشد. در این مقاله، به بررسی علل ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی و راه‌های مقابله با آن خواهیم پرداخت.

  • ماندن لباس‌ها برای مدت طولانی در ماشین: اگر لباس‌های شسته ‌شده به‌ مدت طولانی در ماشین لباسشویی بمانند، بوی بدی ایجاد خواهد شد.
  • خشک ‌نکردن لاستیک دور دربِ ماشین لباسشویی: اگر لاستیک دور دربِ ماشین لباسشویی بعد از فرایند شستشو خشک نشود، باعث ایجاد بوی بد می‌شود.
  • بستن دربِ ماشین لباسشویی بلافاصله بعد از اتمام شست‌ و شو: اگر دربِ لباسشویی بلافاصله بعد از اتمام پروسه شست‌ و شو بسته شود، باعث ایجاد بوی بد خواهد شد.
  • تمیز‌نکردن فیلتر پمپ تخلیه: چنانچه فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی تمیز نشود، بوی بدی را ایجاد خواهد کرد.

در ادامه راه حل‌هایی را برای رفع این بوی بد ارائه داده‌ایم که امیدواریم به دردتان بخورد!

 

– درآوردنِ لباس‌ها بلافاصله بعد از تمام شدن شستشو: برای جلوگیری از ایجاد بوی بد، لباس‌ها باید به محض اتمام شستشو از ماشین خارج شوند؛ در غیر اینصورت همانطور که گفته شد؛ بوی بدی ایجاد خواهند کرد.

– خشک کردن لاستیک دور دربِ لباسشویی: بعد از هر بار شستشو، لاستیک دور دربِ لباسشویی باید خشک شود.

– باز گذاشتن دربِ لباسشویی بعد از تمام شدن شست ‌و شو: برای جلوگیری از ایجاد بوی بد، دربِ ماشین لباسشویی باید بعد از اتمام کار باز بماند.

– تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی: فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی باید به طور منظم تمیز شود.

 

با رعایت این نکات، می‌توانید از بوی بد ماشین لباسشویی جلوگیری کنید. همچنین، برای حفظ عملکرد بهینه ماشین لباسشویی، باید به سرویس‌های دوره‌ای آن اهمیت دهید.

 

 

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *