جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم

ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم؟

ماشین لباسشویی، نقش یک دستیار را برای خانم‌‌ها ایفا می‌‌کند، که می‌‌تواند در زمان اندکی حجم بسیاری از لباس‌‌های کثیف را تمیز کرده  و بشوید. یکی از سوال‌هایی که بیشتر برای خریداران پیش می‌‌آید؛ این است که ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم؟ برای پاسخ به این سوال موارد بسیاری از قبیل تعداد اعضای خانواده، ظرفیت دیگ لباسشویی را در نظر داشته باشیم.

در واقع باید دانست که ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم تا بتوان با یک بار استفاده از آن تمامی لباس های کثیف خود را به یک باره شست! برای پاسخ این سوال، لازم است تا با انواع ظرفیت‌های ماشین لباسشویی آشنایی کاملی داشته باشیم. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی تصمیم به خرید ماشین لباسشویی می‌گیرید، با عباراتی نظیر لباسشویی ۶ کیلویی، ۸ کیلویی یا ۱۰ کیلویی روبرو می‌شوید.

منظور از لباسشویی ۶،۸، یا ۱۰ کیلویی وزن دستگاه نیست. بلکه معرف ظرفیت دیگ دستگاه است. این که دیگ دستگاه قابلیت شستشوی ۸ کیلوگرم لباس‌های کثیف را به طور همزمان دارد. البته به این نکته مهم باید دقت داشت که وقتی می‌گوییم ۸ کیلوگرم، به معنای ۸ کیلوگرم لباس خشک است. حتما به خوبی می‌دانید   که لباس‌های  خیس وزن بیشتری دارند و از این رو بهتر است برای پیشگیری از آسیب به لباسشویی، همیشه دیگ آن را کمتر از ظرفیت معمول دستگاه پر کنید.

این که ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم، ارتباط مستقیمی با تعداد اعضای خانواده دارد. باید پیش از انتخاب؛ محصول مورد نظر را بررسی کنیم که با توجه به تعداد افراد خانواده در طول هفته یا روز چه میزان  لباس کثیف برای شستن هست و بر اساس آن؛ برای خرید لباسشویی اقدام کرد.

از طرفی باید از سرمایه و بودجه خود مطلع باشیم که تصمیم بگیریم ماشین لباسشویی چند کیلویی بخریم،  معمولا ماشین لباسشویی‌هایی که از ظرفیت بالایی برخوردار هستند، قیمت بالاتری هم دارند. پس لازم است در زمان خرید، به تناسب بودجه خود با ظرفیت ماشین لباسشویی دقت داشته باشیم.

وقتی که ظرفیت دستگاه لباسشویی مناسب با تعداد افراد خانواده نباشد، ممکن است لباس‌ها هم به خوبی تمیز و شسته نشوند. از طرفی اگر ظرفیت دستگاه لباسشویی بیش از حد نیاز باشد؛ امکان دارد آب و برق بیشتری مصرف کند و این هزینه‌‌ها را افزایش می‌دهد.

پس به این نکته دقت کنید که تعیین ظرفیت ماشین لباسشویی با توجه به تعداد افراد خانواده می‌تواند تاثیر گذاری بالایی در مصرف آب و انرژی داشته باشد. اما این سوال پیش می‌آید که برای هر خانواده چه دستگاه  لباسشویی با چه ظرفیتی مناسب است؟

  • اگر جزء خانواده‌های یک الی دو نفره هستید، برای شما دستگاه ماشین لباسشویی با ظرفیت ۵ الی ۶ کیلوگرم مناسب است.
  • اگر جزء خانواده‌های دو تا سه نفره هستید، ماشین لباسشویی با ظرفیت ۷ کیلوگرم مناسب شما است.
  • اگر تعداد افراد خانواده شما به ۴ نفر می‌رسد، ماشین لباسشویی با ظرفیت ۸ کیلوگرم مورد مناسبی برای شما است.
  • خانواده‌های با تعداد ۴ الی ۵ نفره می‌توانند از ماشین لباسشویی با ظرفیت ۹ یا ۱۰ کیلوگرمی استفاده کنند.

در نهایت هنگام خرید بهترین ماشین لباسشویی ایرانی، حجم لباس‌هایی که قصد شستشو دارید هم مهم است. برای خانواده‌های کوچک، ماشین ۶ تا ۷ کیلوگرمی مناسب است. اما برای خانواده‌های بزرگ‌تر، مدل‌های ۸ تا ۱۰ کیلوگرمی بهتر است.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *