جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لبایشویی متفاوت است. به طور مثال استفاده بیش از حد از پودر لباسشویی و به کارگیری برند پودر نامناسب، همچنین استفاده از آب بسیار سرد، ممکن است باعث نشت پودر و باقی ماندن آن در ماشین شود. علاوه بر این موارد، اگر لوله­ های ماشین لباسشویی یا سیستم آبکشی کثیف باشد، ممکن است پودر در آن جمع شده و باقی بماند که این مورد هم باز باعث خرابی پمپ تخلیه خواهد شد.

دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی در بالا به صورت خلاصه بیان شد، اما در مورد پمپ تخلیه باید گفت که یک قطعه مهم در سیستم عملکرد ماشین لباسشویی است که، وظیفه پمپ کردن آب و تخلیه آب کثیف را بر عهده دارد. وقتی ماشین لباسشویی آب را می‌گیرد و لباس‌ها را شستشو می‌­دهد، پمپ مسئول تخلیه آب کثیف و آب زاید از ماشین است.

بعد از تخلیه آب کثیف و زاید، این آب از طریق لوله‌های خروجی به خارج از ماشین منتقل می‌کند. این عملکرد از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا اگر پمپ تخلیه به درستی کار نکند، ممکن است آب درون ماشین جمع شده و مشکلات جدی ایجاد شود. همچنین  این پمپ، ایجاد فشار لازم برای جابجایی آب از ماشین لباسشویی و انتقال آن به خارج از ماشین را انجام می­دهد.

عموماً این قطعه در پایین ماشین لباسشویی نصب شده و بدون این پمپ تخلیه، عملکرد صحیح ماشین لباسشویی ممکن است که تحت تأثیر قرار گیرد. بنابراین، یکی از عناصر اصلی و حیاتی در عملکرد صحیح ماشین لباسشویی است. اگر دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی رفع نشود، منجر به وقوع مشکلات بیشتر خواهد شد.

برای حل این مشکل راه حل­هایی وجود دارد که عبارتند از:

  • ابتدا باید مطمئن شوید که، ماشین لباسشویی از برق جدا شده و خاموش است.
  • بررسی کنید که آیا، پمپ تخلیه دچار خرابی فیزیکی مانند مسدود شدن توسط اجسام خارجی که این بست شدن، زیاد اتفاق می افتد؛ شده است یا خیر.
  • اگر مسدودیتی وجود دارد، آن را از بین برده و سپس پمپ را مجدد تست کنید.
  • با انجام کارهای بالا اگر مشکل حل نشد، پمپ دچار خرابی فنی شده و ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد.
  • در صورتی که دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی پیدا نشد، به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

 

در نهایت، دلایل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی باید هر چه سریع­تر مشخص شود. این تشخیص مشکل اگر با نکاتی که در بالا ذکر شد حل نشد، حتما باید یک تعمیرکار فنی ان را ببینید تا مشکل را برطرف کند، و از بروز مشکلات بیشتر پیشگیری نماید. زیرا اگر پمپ تخلیه درست کار نکند، ماشین لباسشویی هم نمی­تواند درست سیستم شستشو را انجام دهد. در این بین باید علت صدا دادن ماشین لباسشویی در دور تند هم بررسی شود تا ناچار به تعویض دستگاه خود نشوید.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *