جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
7 نکته مهم در مورد خشک کن لباسشویی که نمی دانستید

۷ نکته مهم در مورد خشک کن لباسشویی که نمی دانستید

خشک کن لباسشویی جزو بخش‌های مهمی از دستگاه است که کاربرد بسیار زیادی دارد و به شدت کار ما را سرعت می‌بخشد اما برای استفاده از خشک‌کن دستگاه‌ها هم باید یک سری نکات را رعایت کنید. نکاتی که کمک می‌کند تا هم لباسشویی بهتر کار کند و هم اینکه عملکرد خشک کن بهتر از قبل باشد. با ما همراه باشید تا نکات مهم مربوط به خشک کن لباسشویی را برایتان توضیح دهیم که شاید خیلی‌ها از آن خبر ندارید.

استفاده از چرخه متوسط خشک کن

مهم نیست که چه نوع دستگاه لباسشویی را انتخاب کرده‌اید، در هر صورت همیشه گزینه‌های متعددی برای تنظیمات وجود دارد. شما می‌توانید دستگاه خود را روی حالت‌های مختلفی از جمله کُند، متوسط و تند تنظیم کنید. با این حال، بهترین گزینه این است که از چرخه متوسط استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که لباس‌های شما پس از خشک شدن چروک نشوند و نیازی به صرف زمان طولانی برای اتوکاری نداشته باشید.

صبر تا خشک شدن کامل لباس‌ها

یک نکته مهم دیگر که باید در نظر داشته باشید این است که پس از پایان شستشو و آغاز کار خشک کن، باید منتظر بمانید تا لباس‌ها کاملاً خشک شوند. معمولاً دستگاه با صدایی یا بوقی این موضوع را به شما اطلاع می‌دهد.

تمیز نگه داشتن خشک کن دستگاه

خشک کن باید فیلتر جداگانه داشته باشد. بعد از اینکه هر بار استفاده می‌شود، باید تمیز گردد. تمیز نگه داشتن آن می‌تواند مانع از رسوب لوله‌ها شود. احتمال آتش سوزی و خطرات از این قبیل را کاهش می‌دهد. اگر گرفتگی لوله وجود داشته باشد، سرعت عمل دستگاه هم افت می‌کند‌ و علت بوی بد ماشین لباسشویی خواهد شد.

تراز نگه داشتن دستگاه

اگر دستگاه شما تراز نباشد، نه تنها روی عملکرد شستشو بلکه روی عملکرد خشک کن هم تاثیرات مخربی خواهد گذاشت و طول عمر آن را کاهش می‌دهد. این نکته‌ای است که حتماً باید رعایت شود!

باز نگه داشتن درب لباسشویی ارج

بعد از اینکه کار شستشو و خشک کردن به اتمام می‌رسد، حتماً باید در لباسشویی باز نگه داشته شود تا قارچ‌ها و باکتری‌ها در این فضا رشد نکرده و کثیفی و آلودگی‌ها و بوی بد به وجود نیاید.

تمیز نگه داشتن کل لباسشویی برای عملکرد بهتر خشک کن

اگر می‌خواهید خشک کن بهتر عمل کند، باید کل دستگاه را تمیز نگه دارید. یعنی به غیر از فیلتر خشک کن باید فیلتر لباسشویی و دیگر بخش‌های آن تمیز باشد.‌ با انجام این کار تمامی لوله‌ها عاری از هرگونه آلودگی هستند و عملکرد دستگاه با سرعت و کیفیت بالاتری انجام می‌شود.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *