جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
رفع صدای لباسشویی ارج

علت صدای ماشین لباسشویی هنگام خشک کن + راه حل

یکی از دلایل صدای ماشین لباسشویی ارج هنگام خشک کن می‌تواند خراب بودن بلبرینگ ماشین لباسشویی باشد. در واقع بلبرینگ در پشت دیگ ماشین لباسشویی قرار دارد و وظیفه آن شست و شوی لباس‌ها‌ است. به طور کلی تعویض نکردن بلبرینگ باعث آسیب به سایر اجزای دیگر ماشین لباسشویی می‌شود. توجه داشته باشید که برای تعمیر بلبرینگ باید به تعمیرکار مراجعه کرد، زیرا نیاز به مهارت و دانش کافی دارد.

دلیل دیگر صدا دادن ماشین لباسشویی تراز نبودن آن است. برای تراز کردن باید ابتدا هر پایه را به ارتفاع مناسب تنظیم کنید، مهره قفل زیر بدنه را محکم کنید، تا جایی که امکان دارد ماشین لباسشویی را به کف زمین نزدیک نگه دارید و ارتفاع پایه را زیاد بالا نبرید.

فرسودگی کمک‌های دیگ لباسشویی هم می‌تواند یکی دیگر از دلایل صدا دادن ماشین لباسشویی هنگام خشک کن باشد. بدین منظور در نظر داشته باشید که در گوشه‌های دیگ ماشین لباسشویی سه کمک وجود دارد که به مرور زمان فرسوده می‌شود و ممکن است از جای خود تکان بخورند و به بدنه دستگاه آسیب برساند. برای حل این مشکل بهتر است به تعمیرکار مراجعه نمایید.

 

ماشین لباسشویی ارج یکی از وسایل خانگی است که در زندگی روزمره بسیار کاربرد دارد. چنانچه به دنبال خرید یک ماشین لباسشویی جدید از گروه صنعتی ارج هستید، می‌توانید اینجا کلیک کنید تا به صفحه محصول مورد نظرتان هدایت شوید.

 

زیاد بودن حجم لباس‌ها هم از دیگر دلایل این اتفاق است. در واقع چنانچه در لباسشویی بیش از حد مجاز لباس باشد؛ باعث صدا دادن ماشین لباسشویی می‌شود. راه حل این مشکل، پخش کردن متوازن لباس‌ها است. در واقع باید لباس‌ها را طوری بریزید که به اندازه یک وجب دست جای خالی در دیگ باشد.

لباسشویی یک تسمه دارد که پارگی این تسمه می‌تواند مشکلات مختلفی را به وجود بیارد که مهم‌ترین آن صدا دادن لباسشویی هنگام خشک کردن است. برای تعمیر آن پنل پشتی لباسشویی را باز کنید و تسمه را بررسی کنید که اگر در جای خود شل شده بود، کافی است آن را محکم کنید و دیگر نیازی به تعویض نخواهد بود.

یکی دیگر از مشکلات صدا دادن ماشین لباسشویی ارج ایراد در پمپ تخلیه می‌باشد. برای رفع این مشکل اگرچه می‌توانید خودتان ماشین لباسشویی را تعمیر کنید؛ اما بهتر است برای تعمیر آن به تعمیرکار مراجعه نمایید.

 

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *