جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
پوسیدگی و سوراخ شدن کفی کولر آبی   | کولر آبی ارج

پوسیدگی و سوراخ شدن کفی کولر آبی   

استفاده از کولر آبی در فصل تابستان نیازمند رعایت یک سری اصول و نکات است و باید اطلاعاتتان را در این باره بالا ببرید‌. گاهی اوقات ممکن است با پوسیدگی و سوراخ شدن کفی کولر آبی مواجه شوید که اصلاً نگرانی ندارد و می‌توانید این مشکل را برطرف کنید. بدین منظور ما در این مقاله این اطلاعات را در اختیارتان قرار می‌دهیم تا بدانید که چه علت‌هایی باعث ایجاد این اتفاق می‌شوند. همچنین خواهیم گفت که چه راه‌هایی برای رفع این مشکل وجود دارد.

دلایل مختلف پوسیدگی و سوراخ شدن کفی کولرهای آبی

بدنه کولرها از فلز ساخته شده‌اند و با آب به صورت مستقیم تماس دارند. با گذشت زمان ممکن است رسوب اتفاق بیفتد و بدنه کولر زنگ بزند. اگر املاح و رسوب داخل آن تجمع پیدا کنند یا فلزات بی‌کیفیت باشد یا تابش آفتاب خیلی شدید باشد، ممکن است پوسیدگی و سوراخ شدن کفی کولر آبی اتفاق بیفتد که اصلاً ربطی هم به برند ندارد و در معرض نور آفتاب منکن است برای هر برندی اتفاق بیفتد.

ترمیم سوراخ کفی کولر آبی

اگر شما با این مشکل مواجه شدید که فرقی ندارد کولر آبی ارج داشته باشید یا محصولات دیگر، باید یک سری اقدامات را برای ترمیم انجام دهید. اولین کاری که باید کنید، این است که شوره کولر را پاکسازی کنید. باید یک برس سیمی بردارید و هر گونه زنگ زدگی و شوره را از بین ببرید و کف کولر را به طور کامل تمیز کنید.

اگر کف کولر سوراخ شده است، می‌توانید یک لایه کارتون استفاده کنید. با استفاده از آن سوراخ‌ها را بپوشانید و یک قلم و یا غلطک بردارید و با استفاده از آن سطح کولر را به مواد عایق به طور کامل آغشته کنید.
اگر سطوح افقی باشند، می‌توانید مقداری از این مواد را روی سطح بریزید و بعد آن را صاف و یکدست کنید. برای اینکه سطوح عمودی هم عایق شوند، باید از طریق قلمو این کار را به انجام برسانید. البته دقت کنید که این کار با کیفیت انجام شود. بعد از اینکه عایق کاری را به اتمام رسیدید، تا ۲۴ ساعت نباید روی سطوح آب ریخته شود.

باید حتماً زمان بگذارید تا تمامی قسمت‌هایی که روی سطوح کولر هستند به طور کامل خشک شوند. از این طریق می‌توانید پوسیدگی و سوراخ شدن کفی کولر آبی را به طور کامل ترمیم کنید و یک کولر سالم، بدون ایراد و حیف و نقص داشته باشید که عملکردش کاملا عالی و متعادل باشد.

چنانچه قصد سرویس و روغن‌ کاری پمپ کولر آبی را دارید؛ حتما مقاله مرتبط را مطالعه کنید تا کارتان را به بهترین شکل پیش ببرید!

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *