جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
تنظیم درجه کولر گازی

تنظیم درجه کولر گازی در زمستان و تابستان

برای تنظیم درجه کولر گازی، می‌توانید به راحتی از کنترل‌های موجود در کولر‌ها که برای این کار طراحی شده‌اند؛ استفاده کنید. برای این تنظیمات معمولا از یک دستگاه با نام ترموستات استفاده می‌شود که به شما این اجازه را می‌دهد تا درجه دلخواه خود برای کولر را در فصول زمستان و تابستان انتخاب کنید. تنظیم درجه مناسب باعث کاهش هزینه و صرفه جویی در انرژی مصرفی کولر خواهد شد. بهترین زمانی که می‌بایست درجه کولر گازی را تغییر دهید، تایمی است که دمای محیط از یک حد تعیین شده‌ای بالاتر یا پایین‌تر رود. در کل تنظیمات درجه کولر گازی در فصول مختلف با دماهای متفاوت تغییر می‌کند. بدین منظور باید طرز کار اسپیلت یا کولر گازی را بدانید تا هوای مطبوعی هم داشته باشید.

تنظیم درجه کولر گازی در تابستان و زمستان چگونه باید باشد؟

در زمستان، می‌توانید درجه کولر گازی را در دمای بالا تنظیم کنید تا محیطی با گرمای بیشتر داشته باشید. درجه ۲۶ تا ۲۸ سانتیگراد مناسب‌ترین میزان دما برای افراد معمولی هست اما برای افراد مسن‌تر و کودکان باید تا ۳ درجه افزایش پیدا کند. با اعمال این تنظیمات دمای نرمال در محیط به وجود می‌آید و به تعادل می‌رسد.

در تابستان درجه کولر گازی در طول روز برای این که به حد تعادل و نرمال برسد، دما روی ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتیگراد قرار می‌‌گیرد تا گرما وسرمای آزار دهنده‌ای نداشته باشد. اما برای شب‌های تابستان ۲۷ تا ۳۰ درجه مناسب‌تر است تا محیط دمای دلپذیرتری داشته باشد. اگر درجه تنظیم شده کولر خیلی با این دما‌های ذکر شده تفاوت داشته باشد؛ ممکن است باعث مشکلات زیر گردد:

  • اختلال در خواب

اگر دمای کولر گازی متعادل و نرمال نباشد؛ در سیستم خواب شما تاثیر می‌گذارد و بی‌خوابتان می‌کند و به همین دلیل روز بعد هم به طور یقین سرحال نخواهید بود.

  • درد عضلانی و خستگی

اگر دمای محیطی که در آن استراحت می‌کنید بیشتر از حد نرمال گرم باشد؛ سبب خستگی و کوفتگی شما شده و چنانچه خیلی سرد باشد؛ باعث دردهای عضلانی خواهد شد.

  • کاهش تمرکز

چنانچه در پروسه تنظیم دما؛ محیط را خیلی سرد یا گرم کنید؛ روی تمرکز شما تاثیر گذاشته و نمی‌توانید به خوبی تمرکز کنید. این عدم تمرکز اثر منفی روی استراحت و کارکردن شما هم می‌گذارد.

در نهایت در زمستان  و تابستان کولر گازی را بعد از خروج از خانه خاموش کنید تا بازدهی آن بیشتر شود و همچنین درزهایی که هوای داخل محیط  از آن خارج می‌شود را بپوشانید. بهتر است توجه داشته باشید که تنظیمات دقیق ممکن است بسته به شرایط محیطی و ترجیحات شما مانند: موقعیت جغرافیایی محل سکونت و اقلیم منطقه‌ای که در آنجا زندگی می‌کنید و همچنین آفتابگیر بودن مکان و میزان رطوبت هوا متغیر هم باشد.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *