جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
چه عواملی باعث شکستن لوله‌ مسی در کولر گازی می‌شود

چه عواملی باعث شکستن لوله‌ مسی در کولر گازی می‌شود

کولر گازی ارج یکی از وسایل مهمی است که می‌تواند در فصل گرم تابستان ما را به هوای خنک و مطبوعی برساند، البته برای حفظ عملکرد بهینه این دستگاه، باید به نگهداری مناسب آن پرداخت. در این مقاله، ما به بررسی عواملی که باعث شکستن لوله‌ مسی در کولر گازی می شوند. به طور کلی، نگهداری مناسب از کولر گازی می‌تواند عمر آن را افزایش دهد و باعث شود که شما بتوانید به طور مداوم از خنکی و راحتی که این دستگاه فراهم می‌کند، بهره‌مند شوید.

در واقع شکستن لوله‌های مسی می‌تواند ناشی از چندین عامل باشد. این عوامل می‌توانند شامل فشار بیش از حد بر روی لوله‌ها، خوردگی ناشی از رطوبت یا مواد شیمیایی، یا حتی نصب نادرست باشند. برای جلوگیری از این مشکلات، می‌توانید اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام دهید، از جمله بررسی دوره‌ای لوله‌ها برای نشت، نصب درست و استفاده از مواد ضد خوردگی.

از طرفی لازم به ذکر است که لوله کشی در کولر گازی یکی از مراحل مهم در ساخت این وسیله است و برای اینکه کولرگازی بین کندانسور و اواپراتور گردش داشته باشد، باید از لوله‌ مسی استفاده کرد. اگر این قطعه شکسته شود مشکل بزرگی در کولر گازی ایجاد می‌شود.

ار دیگر لوله مسی ایجاد ارتباط بین پنل‌های داخلی و خارجی است، که قادر هستند گاز را منتقل کنند و هوای خنک را به محیط انتقال دهند و به خاطر اینکه فلز مس خاصیت رسانایی زیادی چه در سرما و چه در گرما دارد، و خیلی دیر پوسیده می‌شود، بهترین گزینه برای انتقال سرما در کولر گازی است.

به غیر از پوسیدگی لوله، رسوب وگرفتن لوله‌ها، قدیمی بودن لوله‌ها، زنگ زدگی و اکسید شدن لوله‌ها؛ آلودگی هوا نیز باعث پوسیدگی لوله مسی خواهد شد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

درست و محکم نصب نشدن کولر گازی و لرزش باعث شکستگی لوله مسی می‌شود.

لوله‌های مسی باید به اندازه ۳۰ تا ۵۰ سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشند، در غیر این صورت به لوله‌ها آسیب رسیده و باعث شکستگی آنها می‌شود.

در نهایت به یاد داشته باشید که هر گونه تعمیرات باید توسط یک تکنسین مجرب و کاربلد انجام شود. اگر مشکلی را مشاهده کردید، بهتر است به جای تلاش برای حل مشکل به تنهایی، از یک متخصص کمک بگیرید. این کار می‌تواند به جلوگیری از خسارت بیشتر به دستگاه شما کمک کند و همچنین اطمینان حاصل کنید که کولر گازی شما تا مدت ها به درستی کار خواهد کرد. البته در چنین شرایطی که به مشکل برخواهید خورد؛ در مورد اینکه عملکرد کولر گازی بهتر است یا کولر آبی؟ تصمیم عجولانه نگیرید.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *