جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
بلبرینگ ماشین لباسشویی ارج کجاست، چطوری بازش کنم؟

بلبرینگ ماشین لباسشویی کجاست، چطوری بازش کنم؟

بلبرینگ یکی از قطعات مهم ماشین لباسشویی است که  به حرکت یکنواخت و روان دیگ و چرخش آن کمک می‌کند. این قطعه در بخش پشتی ماشین، درون یک قاب محافظ قرار دارد. برای باز کردن و تعویض بلبرینگ، مراحل زیر را دنبال کنید:

برای تعویض بلبرینگ ابتدا باید لباسشویی را خاموش کرده و از برق بکشید. سپس پیچ‌های بالایی را باز کرده و پنل جلویی را از بدنه جدا کنید. بعد از آن لاستیکی که توسط تسمه و فنر به ماشین لباسشویی متصل است را جدا کنید. با کمک از لوله هدایت کننده مواد شوینده را خارج کنید.

تسمه، المنت گرمایی و پنل عقبی را با دقت و به آرامی باز کرده و جدا کنید. پس از آنکه موتور لباسشویی را باز کردید، سیم‌هایی که به دیگ متصل است را جدا کرده و برای اینکه بتوانید دیگ لباسشویی را خارج کنید، باید کمک فنر و پیچ‌های آن را باز کنید. در آخر بلبرینگی که مشکل دارد را در بیاورید و سپس بلبرینگ جدید را جای دهید.

پس از تعویض بلبرینگ، همه چیز را به جای اول برگردانید. قاب محافظ را بگذارید، بشقاب چرخش را در جای خود قرار دهید و پیچ‌هایی که برداشته‌اید را دوباره نصب کنید.

فقط توجه داشته باشید که این کار ممکن است نیاز به تجربه و دانش فنی داشته باشد. اگر از انجام این کار مطمئن نیستید، بهتر است که کمک یک تعمیرکار ماهر را دریافت کنید.

 

 

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *