جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
سیم کشی برق کولر آبی | کولر آبی ارج

سیم کشی برق کولر آبی

کولر آبی‌ها سیستم‌های برق‌رسانی دارند تا شما بتوانید از طریق کلیدی که روی دیوار فشار می‌دهید، آنها را روشن کنید و هوای خنکی را تجربه کنید. سیم کشی برق کولر آبی پروسه‌ای است که باید در مورد آن به اندازه کافی اطلاعات داشته باشید. بعضی از سیم‌کشی‌ها متفاوت هستند که بهتر است با آنها آشنایی داشته باشید.

نحوه سیم کشی برای انواع کلید کولر آبی

کلیدهای کولر آبی‌ها تنوع خیلی بالایی دارند. هر کدام از آنها باید سیم کشی مخصوص به خودشان را داشته باشند. به خاطر تنوع بالایی که وجود دارد، شما حتماً باید از متخصصان کمک بگیرید که در این قسمت چند مورد از آنها را معرفی کرده و توضیح می‌دهیم.

کلید سوکتی

این کلیدها فقط برای کولرهای قدیمی استفاده می‌شوند. معمولا ۸ سوکت در آنها وجود دارد اما معمولاً سوکت شماره یک، دو، هفت و ۹ به برق اتصال پیدا می‌کنند. نحوه سیم کشی آنها به این صورت است که فاز ورودی به سوکت شماره ۱، پمپ به سوکت شماره ۲، سیم تند به سوکت شماره ۷ و سیم کند به سوکت شماره ۹ اتصال پیدا خواهد کرد. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، این است که معمولاً در چنین شرایطی کلید سیم نول از پشت کلید به سمت جعبه تقسیم داخل کولرها خواهد رفت و در هیچ کدام از سوکت‌های کلید کولر ورود پیدا نمی‌کند.

کلید توکار سه پل

این کلیدها خیلی رایج هستند. سیم نول در آنها وارد کلید نخواهد شد و مستقیماً اتصال آنها به جعبه تقسیم انجام می‌شود. معمولا ۴ عدد ترمینال اتصال در آنها وجود دارد. وظیفه شان روی این کلیدها نوشته شده است. معمولا در استفاده از این نوع کلید شما نیازی به سرسیم ندارید و اتصال آنها با پیچ و مهره خیلی راحت انجام می‌شود.

کلید کولر چهار پل

در سیم کشی برق کولر آبی این کلیدها هم شبیه به کلید سه پل عمل می‌کنند و فقط یک کلید به آنها اضافه می‌شود. وظیفه آنها این است زمانی که کولر کار نمی‌کند؛ سیم نول را قطع کنند که یک اقدام ایمنی است که از هر گونه برق گرفتگی و مشکل در واتر پمپ (پمپ آب) کولر آبی جلوگیری می‌کند.

کلید کولر تمام قطب

سیم کشی و نصب کلید تمام قطب باعث می‌شود که شما شرایطی شبیه به کلید سه پل را تجربه کنید؛ با این تفاوت که ایمنی آنها بیشتر است و در مواقع لزوم فاز و نول قطع خواهد شد.

کلید کولر هوشمند

معمولاً کلیدهای هوشمند ترموستات هم دارند. زمانی که دمای مشخصی در محیط ایجاد شود، آنها به صورت خودکار و اتوماتیک خاموش یا روشن خواهند شد. برای اینکه این کلیدها را نصب کنید، اول باید اقدام به آزاد کردن سیم فاز کرده و آن را به ترمینال فاز کلید هوشمند اتصال دهید، سپس باید از دسته نول یک سیم بردارید و آن را به ترمینال نول اتصال دهید. سیم کشی برق‌ها در کولر آبی‌های مختلف با دیگر متفاوت است. این موضوع به برند هم بستگی دارد.

اگر شما کولر آبی ارج خریداری کنید، می‌توانید بالاترین حد کیفیت را از آن شاهد باشید؛ به شرطی که سیم کشی برق توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شده باشد.

 

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *