جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
شیر تخلیه کولر آبی | کولر آبی ارج

شیر تخلیه کولر آبی

کولر آبی‌ها در برندهای مختلف تولید می‌شوند و قطعاً برای فصل تابستان خیلی از ما به آنها نیاز پیدا می‌کنیم، زیرا عموماً آب و هوای ایران در همه نقاط آب و هوای خیلی خنکی نیست. از طرفی کولرهای آبی دارای  قطعات مختلفی هستند که وجود یک سری قطعات در کولر آبی ارج مهمتر از بقیه تلقی می‌شود. مثلاً شیر تخلیه کولر آبی جزو این موارد به حساب می‌آید که باید راجع به آن به اندازه کافی اطلاعات داشته باشید.

توضیحاتی در مورد شیر تخلیه کولر آبی

شیرهای تخلیه کولر آبی مخصوص کف کولرها هستند. زمانی که شما می‌خواهید کف کولر را نظافت کنید، این شیر را باز می‌کنید. زمانی که شیر باز می‌شود، آب از آن تخلیه شده و به بیرون می‌ریزد. اگر شناور تنظیم نشده باشد یا خرابی در آن اتفاق افتاده باشد، آب اضافی از قسمت بالای شیر به سمت بیرون سرریز می‌شود.

در واقع این شیرها قطعاتی هستند که روی سوراخی در کف کولر وصل شده‌اند. زمانی که به آنها نیاز داشته باشید؛ خیلی راحت می‌توانید آنها را باز کنید تا از این طریق حجم آبی که داخل کفی وجود دارد، به بیرون تخلیه شود.

معمولاً شیر تخلیه کولر آبی شبیه به حالت پیچ عمل می‌کند. به این صورت که یک مهره و یک واشر دارد که شما از طریق آن خیلی راحت می‌توانید در حالت عادی از آب دادن کفی کولر جلوگیری کنید اما به تدریج که زمان سپری می‌شود، ممکن است به خاطر اینکه استفاده طولانی مدت و مکرر از آن دارید، واشر شیر تخلیه هرز و شل شده و به خاطر اینکه سختی آب خیلی زیاد است و رسوبات داخل آن وجود دارد، نتوانید به خوبی آن را ببندید. در چنین حالتی ممکن است متوجه شوید که آب از شیر تخلیه تکه می‌کند که حتماً باید این مشکل را برطرف کنید. در غیر این صورت به دستگاه آسیب وارد می‌کند. حتی ممکن است از عاملین موتور کولر آبی صدا میده ولی نمی‌چرخد هم شود.

علت سرریز شدن آب در کولر آبی

علت سرریز شدن آب در کولر آبی می‌تواند به خاطر شناور یا همان شیر تخلیه باشد. اگر این قطعات خراب شده باشند، سطح آب تحت کنترل قرار نمی‌گیرد. در نتیجه نمی‌تواند مانند قبل وظیفه خودش را انجام دهد و انگار که چنین قطعه‌ای داخل دستگاه وجود ندارد. همین باعث می‌شود که آب کنترل نشود و از کولر آبی بیرون بریزد و حتماً باید شیر تخلیه را تعویض کنید یا مشکل آن را برطرف کنید تا جلوی ریزش آب را بگیرید. در غیر این صورت ریزش چکی آب همین منوال ادامه پیدا می‌کند. تا زمانی که ممکن است دیگر قطعات هم خراب شوند. این موضوع ممکن است برای خیلی از کولرها اتفاق بیفتد. حتی برای برندهای معروفی مانند کولر آبی ارج هم ممکن است چنین اتفاقی رخ بدهد.

خوشبختانه شما می‌توانید از متخصصان کمک بگیرید و مشکل را برطرف کنید. اگر سرویس منظم برای کولر انجام دهید و مراقبت‌های لازم را داشته باشید، از طرفی استفاده‌های بی‌رویه، خیلی مکرر و پشت سر هم بدون استراحت از کولر انجام ندهید، مطمئناً چنین مشکلی پیش نمی‌آید. فقط دقت کنید که برای راه‌اندازی و سرویس کولرهای آبی حتماً این کار را به افراد متخصص بسپارید و اگر خودتان تجربه ندارید، به سراغ انجام این کار نروید.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *