جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
کولر آبی دریچه بالا | کولر آبی ارج

کولر آبی دریچه بالا

آیا تا به حال در مورد کولر آبی بالازن یا دریچه بالا چیزی شنیده‌اید؟ آیا می‌دانید که مدل خروجی این کولرها با کولر آبی‌های معمولی متفاوت است؟ اگر فکر می‌کنید که ممکن است این مدل از کولرها برایتان مناسب باشد، حتماً در مورد آنها اطلاعات پیدا کرده و ببینید که کولر آبی دریچه بالا چه تفاوتی با کولر آبی معمولی دارد و آیا خریدشان برایتان مناسب است یا خیر.

توضیحاتی در مورد کولر آبی دریچه بالا

کولر آبی دریچه بالا کاملاً برعکس دریچه جلو است. کولر آبی‌های دریچه جلو یا همان کولر آبی‌های معمولی را عموماً داخل پشت بام قرار می‌دهند و کمبود فضایی برای آنها وجود ندارد، زیرا در پشت بام فضا کاملاً باز است اما اگر بخواهند آنها را داخل تراس یا منزل بگذارند، قطعاً فضای کافی برای‌شان وجود ندارد. کولر آبی دریچه بالا دقیقاً این مشکل را حل کرده و مخصوص مکان‌های کوچک است که ابعاد بزرگی ندارند. پس به جای اینکه خروجی هوادهی آنها از بغل باشد، دریچه خروجی هوای آنها از سقف طراحی می‌شود. یعنی دستگاه از سقف به کانال اتصال پیدا کرده و برای بالکن گزینه بسیار عالی خواهد بود.

نکته مهم دیگر اینکه کولر آبی بالازن معمولاً برعکس کولر بغل زن انواع ظرفیت‌ها را ندارد و شما می‌توانید آنها را در دو مدل ۴۰۰۰ و ۶۰۰۰ تهیه کنید که معمولاً در هر دو مدل هم ظرفیت، قدرت موتور و هوادهی تقریباً یکسان است. فقط فرم بدنه آنها با یکدیگر متفاوت است. در نتیجه خیلی راحت می‌توان گفت که از لحاظ کیفیت و قدرت تفاوت چندانی با هم ندارند. کولر آبی دریچه بالا فقط یک نوع موتور موتوژن دارند اما اگر کولر بغل زن یا پشتیبانی داشته باشید، معمولاً موتورهای الکتروژن، بهینه و کیا هم داخل آنها وجود دارد. به خاطر همین تنوع موتور در انواع بالازن متفاوت است.

در کولرهای دریچه بالا، برای اینکه پروسه خنک سازی اتفاق بیفتد، فقط از پوشال استفاده می‌کنند. در صورتی که کولر آبی‌های معمولی یا بغل زن علاوه بر پوشال قابلیت استفاده از پد سلولزی هم دارند که این روزها بیش از پوشال مورد استفاده قرار می‌گیرند. نکته مهم اینجاست که تعداد دریچه‌های پد پوشالی کولر بغل زن و بالازن متفاوت است. اگر شما کولر دریچه بالا خریداری کنید؛ خروجی هوای آن روی سقف قرار می‌گیرد. به خاطر همین یک در جداگانه روی آن طراحی شده است که در کولر بغل زن چنین چیزی وجود ندارد. در واقع بلبرینگ کولر آبی و درب اضافی که روی آن طراحی شده، باعث می‌شود که میزان خنک سازی بیشتر باشد. به خاطر همین است که خیلی‌ها به سراغ خرید این مورد می‌روند.

خرید کولر آبی

حال این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام یک از این کولرها را تهیه کنید. توصیه ما این است که اگر فکر می‌کنید کمبود فضا دارید، به سراغ کولر آبی دریچه بالا بروید. البته که مدل‌ها و برندها خیلی متفاوت هستند. عموماً کولر آبی ارج در این زمینه توانسته خودش را به اثبات برساند و یکی از بهترین برندهایی است که ما معرفی می‌کنیم و می‌تواند در مدت زمان طولانی برایتان عالی کار کند. پس با در نظر گرفتن تمام تفاوت‌هایی که برایتان توضیح دادیم و البته ، بهتر است هر چه سریع‌تر بین این دو مدل یک مورد را انتخاب کنید که برایتان کارآمدتر باشد.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *