جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.
کولر آبی پرتابل سلولزی | کولر آبی ارج

کولر آبی پرتابل سلولزی

کولر آبی پرتابل سلولزی نوعی کولر آبی خاص است که برای محیط‌هایی با محدودیت فضا مناسب است. این نوع کولر آبی از پد‌های سلولزی به جای پوشال‌های قدیمی استفاده می‌کند. به همین دلیل، بازدهی بالاتری داشته و چندین مزیت دیگر نیز دارد. نگهداری از کولرهای آبی پرتابل سلولزی نیز ساده‌تر است. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری دارید. پس با ما همراه باشید.

توضیحاتی در مورد کولر آبی پرتابل سلولزی

فناوری خنک ‌کننده تبخیری که در کولرهای آبی استفاده می‌شود، در واقع یکی از روش‌های قدیمی و مؤثر برای خنک ‌کردن هوا است. این سیستم‌ها با استفاده از تبخیر آب، هوا را خنک کرده و به عنوان یک جایگزین مناسب برای تهویه مطبوع در مناطق گرم و خشک مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساز و کار کولرهای آبی تبخیری به این صورت است که هوای گرم از طریق پوشال جذب می‌شود. سپس هوای سرد شده از طریق موتورهای دمنده به دریچه‌های کانال کشی شده منتقل و در محیط مورد نظر پخش می‌شود. این سیستم‌ها از اجزای مختلفی تشکیل شده‌اند که شامل شیر تامین آب، شناور، و پدهای تبخیری می‌شوند. همچنین، کولرهای آبی تبخیری نیاز به مراقبت و رسیدگی مداوم دارند و برای مناطق با رطوبت بالا توصیه نمی‌شوند.

.زمانی که موتور عملکرد خودش را پیش می‌برد، از فن کمک می‌گیرند و هوا از داخل شکاف‌هایی که داخل پنل‌ها وجود دارد، به سمت داخل کشیده می‌شود. رطوبتی که در پوشال‌ها وجود دارد، باعث گرفتن گرمای هوا شده و دما را پایین می‌آورد. در نتیجه شما فضای خنکی را تجربه می‌کنید.

ویژگی که در کولر آبی پرتابل سلولزی وجود دارد، این است که با توجه به دارا بودنِ نقشه سیم کشی موتور کولر آبی؛ نیاز به مصرف انرژی کمتر خواهد بود. اگر بخواهیم آن را با کولر گازی مقایسه کنیم، قطعاً باید کولر آبی را انتخاب کنید. زیرا آسیب آن به محیط زیست خیلی کمتر است و استفاده از انرژی در آن خیلی به صرفه‌تر است اما شاید برای همه مناطق گزینه مناسبی نباشد.

مثلاً اگر شما در مناطق گرم زندگی می‌کنید؛ به خاطر گرمای هوا و تابش مستقیم نور خورشید ممکن است کولر آبی برایتان جواب ندهد. در نتیجه بسیار مهم است که از انواع کولرهایی استفاده کنید که شبیه به کولر گازی خنک کننده بالایی داشته باشند اما کولر سلولزی برای مناطقی که آب و هوای معتدل دارند، گزینه بسیار مناسبی است. مهم‌تر از همه اینکه به جای اینکه از پوشال داخل آن استفاده شود، پنل‌ها را از طریق کاغذ سلولزی قالب‌گیری می‌کنند و ساختار لانه زنبوری آنها یک پوشش کلی را در فضای کولر ایجاد می‌کند.

از طرفی تفاوتی هم با فرایند کار کولرهای پوشالی هم نخواهد داشت. فقط نکته اینجاست که ضخامت مواد سلولزی خیلی بیشتر از پوشال است. در نتیجه آب بیشتری داخل آنها نگهداشته می‌شود و نسبت به کولر آبی پوشالی برای مناطق گرم گزینه بهتری است. شما می‌توانید کولر آبی ارج از نوع پرتابل را تهیه کنید و مطمئن باشید که یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاهش مصرف انرژی و خنک کنندگی هوا است. در بعضی از مناطق ممکن است پدهای پوشالی نتواند گردش هوا را کنترل کند و خیلی سریع خشک شوند. از طرفی سرعت خشک شدن آن نسبت به پوشال کمتر است. همین باعث می‌شود که شما در طولانی مدت هوای خنک‌تری را تجربه کنید از طرفی نیاز به سرویس و رسیدگی هم در آن کمتر خواهد بود.

فهرست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *